LenkaBilaBlogMoudra od jiných lidí, která mne zaujala ...

10 věcí, které úspěšní lidé znovu nikdy neudělají

Publikované 11.05.2017 v 22:07 v kategórii ÚSPĚCH, prečítané: 70x

10 věcí, které úspěšní lidé znovu nikdy neudělají


Všichni děláme chyby, ale lidé, kteří prosperují ze svých vlastních chyb jsou úspěšní.


„Nikdy se nevracejte.

Co to znamená? Klinický psycholog a autor knihy Never Go Back uvádí 10 věcí, které úspěšní lidé znovu nikdy neudělají.


Dr. Henry Cloud objevil určité „probuzení“, které lidé mají – v životě a obchodě – a nikdy se nevrátí ke starému způsobu života. A když se tak stane, nikdy není stejný. „Před lety mě špatné obchodní rozhodnutí vedlo k zajímavé diskusi s mým mentorem,“ říká Dr. Cloud, „naučil jsem se drahocennou lekci těžkým způsobem a on mě ujistil, že je dobré poučít se z lekce, která se nikdy nevrátí. Nikdy se neopakuje.“ „Přemýšlel jsem, jaké jsou klíčové probuzení, kterými úspěšní lidé procházejí a které navždy změní způsob, jakým dělají věci ve svém životě, které je pohánějí k dosahování úspěchu v podnikání, vztazích a životě. Začal jsem proto studovat tyto probuzení několik let.“ Přestože život a podnikání nám dává mnoho lekce, ze kterých bychom se měli poučit, Dr. Cloud zpozoroval 10 „vchodů“ učení, kterými je třeba projít, aby se nikdy nevrátili.

Úspěšní lidé se nikdy znovu …


1. Nevrátí k tomu, co se jim neosvědčilo

Ať už jde o zaměstnání, nebo vztah, který skončil z dobrého důvodu, nikdy bychom se neměli vracet ke stejné věci, ale očekávat různé výsledky.


2. Neudělají něco, co jim nařizuje být někým, kým nejsou

Při všem, co děláme, bychom se měli ptát sami sebe: „Proč to dělám? Hodím se na to? Je to pro mě vhodné? Je to trvalé? Pokud jste většinou odpověděli negativně, měli byste si najít lepší důvod, proč v tom pokračovat.


3. Nepokouší se změnit jiného člověka

Když si uvědomíte, že nemůžete nikoho do něčeho nutit, dáváte mu svobodu a umožníte mu přežít následky. Přitom najdete svou vlastní svobodu.


4. Nevěří, že se mohou líbit každému

Jakmile si uvědomíte, že není možné, abyste se líbily všem, začnete žít cílevědomě a snažit se potěšit ty správné lidi.


5. Vyberte si krátkodobé pohodlí nad dlouhodobým přínosem

Poté, co si úspěšní lidé uvědomí, že chtějí něco, co vyžaduje bolest, časovou náročnost, nevadí jim bolest, protože jim to přinese dlouhodobý přínos. Žít podle tohoto principu je jedním z nejzásadnějších rozdílů mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi, a to i z osobního, i z profesionálního hlediska.


6. Nevěří něčemu, nebo někomu, co se jeví jako bezchybné

Je pro nás přirozené věnovat se věcem a lidem, které se zdají být „neuvěřitelné“. Milujeme dokonalost a měli bychom ji pro sebe vždy hledat. Měli bychom se snažit získat lidi, kteří jsou skvělí proto, co dělají, kteří jsou výkonní, výjimeční, kteří jsou přátelé, mají hvězdný charakter a společnost, která vyniká. Svět je nedokonalý. Nic nebo nikdo není bez chyby.


7. Neodtrhnou oči od celkového obrazu reality

Lepší fungujeme emocionálně, kdy jsme schopni pochopit celý obraz reality. Pro úspěšných lidí, žádná událost netvoří celý příběh. Vítězové si uvědomují každý den.


8. Nezanedbávejte snahu

Bez ohledu na to, jak dobře vypadá něco zvenku, úspěšní lidé se snaží pochopit smysl všeho.


9. Nepotřebují se ptát sami sebe, proč jsou tam, kde se nacházejí

Jeden z největších rozdílů mezi úspěšnými lidmi a ostatními je, že v lásce a životě, ve vztazích a podnikání, se úspěšní lidé vždy ptají sami sebe, jakou roli hrají v dané situaci? Jinak řečeno, nevidí sami sebe jako oběti.


10. Nezapomínají, že jejich vnitřní život určuje jejich vnější úspěch

Dobrý život má někdy málo do činění s vnějšími okolnostmi. Výzkum potvrzuje, že vnitřní život do značné míry přispívá k vytvoření mnoha vnějších okolností. Lidé, kteří se snaží najít úspěch v různých oblastech života, mohou téměř vždy poukázat na jeden nebo několik těchto vzorů. Všichni děláme chyby… dokonce i úspěšní lidé tam venku. Ale, co úspěšní lidé dělají lépe, než ostatní je, že dokáží rozpoznat vzory chování, které způsobují ty chyby a nikdy je nezopakovat. Stručně řečeno – učí se z bolesti, a to z vlastní i z bolesti druhých. 


Toto byste si měli zapamatovat: Bolest je nezbytná, ale opakováním stejné bolesti podruhé, když jsme si mohli vybrat něco jiného, je nesmysl. Rádi říkáme: „Nepotřebujeme nové způsoby, jak selhat… ty staré fungují osvědčeně.“ Naším úkolem v podnikání a v životě je pozorovat, jaké jsou naše chyby a nikdy je nezopakovat.


ZDROJ: www.mocvedomi.cz