LenkaBilaBlogMoudra od jiných lidí, která mne zaujala ...

7 východních pravidel čistoty

Publikované 16.11.2016 v 18:25 v kategórii SPIRITUALITA, prečítané: 83x

Filosofie Východu často ohromuje svou moudrostí. Co znamená jejích sedm pravidel čistoty? Hovoří-li o čistotě, nemá na mysli pouze čistotu těla, ale také čistotu srdce, mysli a jednání. Pro každého člověka by to měla být zcela zásadní věc, neboť čím čistší uvnitř je, tím je šťastnější. Sedm pravidel čistoty užitečných pro každého z nás:
7-pravidel-cistoty


«Čistota rukou» 

znamená nebrat nic, co nám nepatří. Nesmíme se obohacovat na úkor jiného. Pokud peníze nepatřily vám a získali jste je podvodem nebo machinací, přivolají do vám do těla parazity a do života problémy.


«Čistotou uší» 

se rozumí, že nemáme naslouchat lidem bázlivým, naplněným zlobou nebo chaosem a máme se rovněž vyhýbat pomluvám a prázdným řečem.


«Čistota očí» 

... nešpiňte svůj zrak závistí a chtěním toho, co má váš bližní, neposkvrňujte oči scénami násilí a krutosti. Udržujte své vidění v čistotě, obracejte je na bohatství a nádheru přírody, na velkolepost jejích barev.


«Čistota úst» 

znamená nešpinit si ústa pustým žvaněním a osočováním. Zlé tóny řeči znečistí vaše tělo i život.


«Čistota těla a oděvu» 

nám přikazuje udržovat v čistotě své tělo i oblečení. Věnujte svému zevnějšku pozornost. Pečujte o sebe tak, aby vám samým bylo příjemné se na sebe podívat.


«Čistotou mysli» 

se chápe skutečnost, že všechny negativní a nepříjemné myšlenky o sobě, veškeré omezování sebe sama je pouhým balastem. Zbavte se ho, uvolněte místo myšlenkám pozitivním a tvůrčím.


«Čistota duše a srdce». 

Duše je to nejčistší a nejsvětlejší, co máte. Neignorujte její volání. Budete-li se v životě řídit jejím hlasem, půjdete cestou pro vás nejpříhodnější. Milujte a nic za to nechtějte. Láska sama o sobě je štěstím.


ZDROJ: ww.astroplus.cz

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?