LenkaBilaBlogMoudra od jiných lidí, která mne zaujala ...

Deset málo známých zákonů karmy

Publikované 08.10.2016 v 13:36 v kategórii SPIRITUALITA, prečítané: 59x

Karma odpovídá třetímu Newtonovu zákonu, zákonu akce a reakce. Svým myšlením, řečí nebo konáním probouzíme sílu, která bude odpovídajícím způsobem reagovat. Člověk se nemůže vyhnout důsledkům svého jednání. Trpí pouze tehdy, pokud k tomu sám vytvořil podmínky. Co z karmických zákonů byste měli znát, abyste nemuseli mít strach radovat se ze života?

karma


Zákon příčiny a následku

«Co zaseješ, to také sklidíš». Jestliže to, co chceme, je štěstí, mír, láska a přátelství, musíme být šťastní, mírumilovní, milující a přátelští. Ať učiníme cokoli ve Vesmíru, všechno se k nám vrátí.


Zákon tvoření

Život nám nebyl dán jenom tak. Vyžaduje naši účast. Jsme spojeni s Vesmírem vnitřně i zvnějšku. To, co nás obklopuje, je klíčem k našemu vnitřnímu stavu.  Buďte sami sebou a obklopte se tím, co si přejete ve svém životě mít.


Zákon smíření

Když něco odmítáte přijmout, nemůžete to změnit. Jestliže se nám to, co vidíme, nelíbí, nepociťuje naše mysl jednotu s Vesmírem.


Zákon růstu

Duchovně růst je nezbytné. Jsme to my, kdo se musí změnit, nikoli jiní lidé, místa nebo věci kolem nás. Když začneme jinak chápat kdo a co jsme, bude náš život tuto změnu následovat a rovněž se změní.


Zákon zodpovědnosti

Pokaždé, když v životě něco není, jak má být, není něco jak má být v nás. Jsme zrcadlem toho, co nás obklopuje, a to, co nás obklopuje, je naším zrcadlem. Neseme zodpovědnost za všechno, co se v našem životě děje.


Zákon propojení

I když nám to, co děláme, nepřipadá podstatné, je to velmi důležité, neboť ve Vesmíru je všechno navzájem propojeno.

Každý krok vede ke kroku následujícímu, a tak dále, a tak dále… Někdo musí položit počátek, aby bylo vykonáno celé dílo.

První krok má stejný význam jako všechny ostatní. Všechny byly nezbytné k dokončení úkolu. Minulost, přítomnost a budoucnost jsou vzájemně propojeny..


Zákon soustředění

Nemůžete myslet na dvě věci současně. Pokud své vnímání soustředíme na duchovní hodnoty, nemůžeme mít v mysli hněv anebo chtivost.


Zákon tady a teď

Ohlížením na minulost či obavami z budoucnosti bráníme své plné přítomnosti tady a teď. Staré myšlenky, staré vzory chování a staré sny nás strhávají od čehokoli nového.


Zákon změny

Historie se opakuje, dokud si z ní nevezmeme ponaučení, které naši cestu změní. Zákon trpělivosti a odměny. Každá odměna vyžaduje neustálou práci.


Skutečná radost přichází, je-li nám jasné, co máme dělat a odměna přijde, až bude čas.

ZDROJ: www.pronaladu.cz / Steven Aitchison

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?