Nejstarší člověk se dožil 256 let
Publikované 23.09.2014 v 23:33 v kategórii ZDRAVÍ, prečítané: 200x
Sám shrnul tajemství své dlouhověkosti do následujících pravidel:
Tyto myšlenky si Li přinesl od válečníka Wu Peifu, u kterého se učil tajemstvím dlouhověkého života. Ve svých deseti letech už byl gramotný a cestoval po Tibetu, Mandžusku a jiných lokalitách. Zabýval se sbíráním bylinek.
Ve sběru a následném prodeji pokračoval zřejmě dalších sto let. Jak uvedl magazín Time, měl v tomto období na pravé ruce až 15 cm dlouhé nehty.
Podle zachovaných svědectví ovšem Li nepůsobil dojmem starce a jeho fyzický vzhled odpovídal osobě o desítky let mladší. Dokumenty, které si sám Li Ching-Yuen vedl, hovoří o roku narození 1736. Úmrtí by tedy nastalo ve 197 letech. V roce 1930 se ale našly záznamy, které dokazují, že se Li narodil již v roce 1677.
Na první pohled je tento příběh těžko uvěřitelný. Pokud by byly údaje pravdivé, překonal by dosavadní rekordmanku Jeanne Louise Calment, která se dožila 122 let, o více než 130 let.
Taoistický recept na dlouhověkost
Jedním z nejúžasnějších případů dlouhověkosti je tento čínský bylinkář a taoista Li Ching-Yuen, který si po celý svůj dlouhý a aktivní život uchoval mladistvou sílu, sexuální potenci a dokonalé zdraví.
Mistr Li Ching-Yuen zemřel v roce 1933, krátce poté, co se oženil se svou 24. ženou. V Číně je považováno za historickou skutečnost, že se narodil v roce 1677. Pokud je to pravda, bylo by mu v době jeho úmrtí 256 let.
Když zemřel, měl dosud vlastní zuby a vlasy a ti, kteří ho znali, říkali, že ještě ve 200 letech vypadal na padesát. Mistr Li Ching-Yuenzanechal konkrétní rady pro všechny, kteří mají v úmyslu řídit se jeho příkladem.
Držel se tří základních pravidel:
Navíc Li ťing-juan ještě uváděl tři specifické pokyny pro výživu:
Byliny, které mistr Li Ching-Yuen téměř výlučně doporučoval, byly ženšen, kořen dlouhověkosti a dosti neznámá rostlina s názvem hydrocotyle aratica minor, skromný příslušník čeledi pupečníkovitých, který roste v tropických asijských marších. Obsahuje silný alkaloid, který má vitalizující účinky na nervovou soustavu, mozkové buňky a endokrinní systém.
Komentáre
Celkom 0 kometárov